Moją edukację plastyczną rozpoczęłam w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jej kontynuacją były studia na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, które ukończyłam z wyróżnieniem.
   Współpracując z wydawnictwami książkowymi i prasowymi, zajmuję się szeroko tematycznie i stylistycznie zakrojoną ilustracją. Tworzyłam różnego rodzaju rysunki, w tym żurnalowe i humorystyczne m.in. dla takich czasopism jak Twój styl, Życie Warszawy, Mamo to ja, Antena, Abecadło itd.  Moje prace były także wykorzystywane do projektów kartek okolicznościowych publikowanych przez Edition Prestige i Verte.

    Obecnie najważniejszą częścią mojej pracy są ilustracje do książek dla dzieci. Mój dorobek obejmuje kilkadziesiąt pozycji książkowych wydanych m.in. pzez Wilgę, Librone, Siedmioróg, Zieloną Sowę, Egmont, Ibis. Wykonałam ilustracje do
utworów najwybitniejszych klasyków literatury dziecięcej: Jana  Brzechwy, Juliana  Tuwima, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej, a także współczesnych autorów : Wandy Chotomskiej, Jana Kazimierza- Siwka, Marty Berowskiej  i in. oraz do całej kolekcji bajek braci Grimm, Andersena i wielu legend i baśni polskich.
Namalowałam także wiele ilustracji przeznaczonych na puzzle dla dzieci we współpracy z wydawnictwem Castor.

Staram się by ilustracje, które tworzę zawierały w sobie dużo szczegółów, wprowadzając  dzięki temu małego czytelnika w cudowny, bajkowy świat. Mam nadzieję, że moje prace, pełne ciepła i humoru, trafiają do wyobraźni dzieci i
są przez nie po prostu lubiane.
 

<- POWRÓT

© Grażyna Motylewska